Kastamonu Oral Yapan Escort Ayça

Sivilce izlerini Yok Edici Pratik Tarifler

Sivilce izlerini Yok Edici Pratik Tarifler, Sivilce izlerini ortadan kaldırabileceğiniz basit ve pratik karışımlar cildinizin bebek cildi kadar yumuşak ve güzel gözükmesini sağlar.

Limon

1 adet limonu rendeleyiniz. Rendelediğiniz limonu kase içinde iyice ezdiriniz. Limon rendesine biraz süt ekleyerek krem kıvamına gelinceye kadar karıştınız. Hazırlamış olduğunuz karışımı sivilce izlerinizin yoğun olduğu bölgeye sürünüz 15 dakika bekletiniz. Size tavsiyemiz bu işlemi haftada 1 kez tekrar etmeniz.

Sodalı Buz Küpleri

Eğer gözenekleriniz açık, akne izleriniz yoğun ise sodalı buz küpleri cildiniz için olumlu sonuçlar verebilir. 1-2 adet şişe sodayı buz kapların boşaltınız. Haftada iki gün temiz cildinize bir adet buz alarak tüm yüz bölgenizde gezdiriniz. Size tavsiyemiz bu işlemi her banyodan sonra sıcak suyun etkisiyle daha da açılmış olan gözeneklerinize uygulamanız.

Basit Peeling Kremleri

Cildimizin genç gözükmesi için sürekli yenilenmesi, ölü deriyi atması gerekmektedir. Cildimizde sürekli ortaya çıkan bu ölü deri tabaka atılırsa; daha parlak ve genç görünümlü bir cilde sahip olabiliriz. Bunun için birçok cilt bakım markası, peeling kremleri ve bakım maskeleri ürünlerini piyasaya çıkartmışlardır. Sizde evde basit yöntemlerle peelingler hazırlayabilirsiniz.

İrmik

İrmik, yapısı gereği peeling özelliğini kolaylıkla sağlayabilir. İki yemek kaşığı irmiği kase içine koyunuz. 1 yemek kasığı süt ekleyerek krem kıvamına gelinceye kadar karıştırınız. Eğer cildiniz yağlı ise limon kabuklarını rendeleyerek bu karışıma ilave edebilirsiniz. Kuru bir cilt yapınız varsa zeytin parçalarını karışıma ekleyebilir, krem kıvamına getirebilirsiniz. Hazırlamış olduğunuz kremi tüm yüz bölgenize yayarak dairesel hareketlerle masaj yapıp ovalayınız.

Türk Kahvesi

İki tatlı kaşığı Türk kahvesini su ile krem kıvamına gelinceye kadar karıştırınız. Karışımı cildinizde akneizlerinizin yoğun olduğu bölgeye yediriniz. Dairesel hareketler ile masaj yaparak ovalayınız. Hazırlamış olduğunuz peeling aynı zamanda cildinizde lekelerin giderilmesine, parlak ve genç görünün kazanmasına yardımcı olacaktır.

2

Bir Cevap Yazın